3 kouzelná místa, kde čerpat inspiraci ke psaní

Každému blogerovi, spisovatelovi či autorovi různorodých textů se jednou za čas stane, že mu dojde inspirace ke psaní. Nemá témata ke svým pracím a ve finále propadne depresi. Účinný lék pro znovuzískání své múzy je prostě vypnout. Dát si od psaní chvíli pauzu. Bohužel v pracovní sféře to tak jednoduché není. Spisovatelská jiskra je základem práce a člověk si nemůže dovolit ji ztratit. Tak či onak, pokud trpíte nedostatkem inspirace, zkuste ji získat díky těmto osvědčeným metodám!
píšící žena

Brainstorming

Jedná se o zvláštní techniku, při které se snažíte dostat co nejvíce nápadů z jednoho tématu. Originálně se má jednat o skupinovou akci, nicméně postačí i individuální přístup. Klíčem brainstormingu je „vyždímat“ z jednoho tématu co nejvíce podtémat a nápadů, a zapisovat si je. Je naprosto jedno, jestli se může jednat o hloupou myšlenku, i z té nejstupidnější myšlenky může vzejít něco praktického a užitečného. Tento postup se nejlépe praktikuje s pomocí myšlenkové mapy. Jeden nápad může vést ke druhému, ten zase ke třetímu apod.
píšící bloger

Zábavné činnosti

Uvolněte se, dejte si sklenku vína, vytvořte si dokonalou nerušenou atmosféru a ponořte se do oblíbeného filmu nebo knížky. Pusťte si snímek, co si již dlouhou dobou plánujete pustit nebo si přečtěte knížku, u které se vždy odreagujete. Může se stát, že v určité pasáži dostanete vnuknutí a pro tuto zcela novou ideu se nadchnete. Nezapomeňte si ji poznamenat, abyste ji neztratili. Podobný efekt má i poslech hudby. Ať už se jedná o text písničky, či samotnou melodii, nikdy nevíte, kdy vás může něco napadnout.

Práce

Nejste-li naprosto izolovaný jedinec, v pracovním prostředí naleznete spoustu podnětů, co vám pomohou: rozhovory kolegů, pracovní trable, šarvátky s nadřízeným, stres atp. Využijte všechny zdroje, a pokuste se z nich dostat maximum. Pro tento úkol využijte již zmiňovaný brainstorming.

Inspirace je všude kolem nás. Stačí jen otevřít oči, rozhlédnout se, podívat se a otevřít se novým nápadům. Lidé, co potkáme, věci, co si koupíme, příhody a zážitky či pobyt někde v přírodě – to vše může být potencionálním zdrojem vnuknutí. Nebuďte slepí ke svému okolí.