BMI kalkulačka nastaví zrcadlo vaší hmotnosti

Pojďme se podívat, jaká je situace u nás v České republice. Máme na co být pyšní, nebo se za čísla, která o nás BMI kalkulačka prozradí, raději stydět? Statistiky Českého statistického úřadu z roku 2017 prozrazují, že Češi na tom s váhou nejsou zrovna nejlépe. Když se koukneme kolem sebe, zjistíme, že se od té doby nic nezměnilo. Stačí se jenom porozhlédnout po ulicích a budeme šokováni, na kolik obtloustlých lidí narazíme za jediný den.

nadváha

Ženy řeší váhu častěji

Podle zmiňovaných údajů starých pět let je téměř pětina z nás obézních. Přesné číslo činí 18,5 % obyvatel. Z této kategorie připadá na muže 20 %, na ženy 18 %. Nadváha pak sužuje o poznání více muže – až 47 % z nich, zatímco u žen je to o něco méně, zhruba 33 %. Tyto údaje ukazují na fakt, že ženy řeší svoji hmotnost o něco častěji než muži. Chtějí se líbit a zpozorní už ve chvíli, kdy nemohou o kousek dopnout sukni, zatímco muži začnou svoji váhu zpravidla řešit až tehdy, když přicházejí zdravotní komplikace.

graf

Odhalí vývoj v čase

V čem může být BMI kalkulačka přínosem s ohledem na výše uvedené skutečnosti? Nekompromisně vám prozradí, jak na tom jste, pokud jde o vaši hmotnost. Jde o poměr vaší váhy vůči vaší výšce. Odhalíte, zda ručička váhy ukazuje optimální hmotnost, nebo trpíte podváhou či naopak nadváhou nebo dokonce obezitou. S pomocí osobního grafu BMI si také ověříte, jak se vaše situace vyvíjí v průběhu delší doby. Zjistíte, zda není na čase nasadit redukční stravovací režim a přidat více pohybu.

Strašák? Omyl, pomocník

Tváří v tvář tvrdým číslům pochopíte, že je rozhodně na místě změnit svoje stravovací návyky a vybrat si nějaký sport, kterým nejenom spálíte nadbytek přijatých kalorií, ale zároveň vás bude také bavit a přinese vám potěšení. BMI kalkulačka by se proto pro vás neměla stát strašákem, nýbrž užitečným pomocníkem. Tím, kdo vás bude varovat, že je s vaším tělem něco v nepořádku a dát vám šanci k nápravě.