Co potřebuje čerstvý prvňáček do školy?

Nástup do školy je významný okamžik. Některé děti z toho mohou pociťovat obavy, proto je důležité, abyste se svým malým školáčkem byla co nejvíce a o všem s ním mluvila. Vysvětlete mu, jak to ve škole chodí, jaké zajímavé předměty bude mít i že si tam najde fajn kamarády. Rozhodně ho školou nestrašte, abyste v jeho očích nevytvořila zbytečného bubáka, kterého se bude bát. Během prázdnin si společně projděte trasu do školy a pokud hnáte dítě, které bude nastupovat společně s vaším potomkem, seznamte je ještě před samotným nástupem do školy.

A nyní k praktickým věcem, co všechno bude váš budoucí prvňák potřebovat?

dívka

Aktovku nebo batoh – u vzhledu vycházejte z toho, co se líbí potomkovi, pokud je to strakatá aktovka, proč ne? Dbejte také na to, aby byla co nejlehčí (aby si dítě nepřetěžovalo záda), aby měla zpevněná a polstrovaná záda. Délka popruhů by se měla dát nastavit. Uvnitř pohlídejte dostatek kapes a přihrádek (na sešity, učebnice, penál, svačinu). Ideálně pokud má aktovka i reflexní prvky.

Psací potřeby – pokud máte ze školy seznam, postupujte podle něj. V opačném případě postačí obyčejná tužka, ořezávátko, guma, pravítko, nůžky a pastelky. Pero zatím prvňáček potřebovat nebude, jelikož se začíná psát obyčejnou tužkou a poté jistě dostanete instrukce od paní učitelky.

dítě

Penál – penálů je několik druhů. Děti většinou nejvíc ocení vícepatrové penály do kterých se toho i více vejde a jsou přehlednější. Doporučujeme koupit prázdný a náplň dokoupit dle potřeby. 

Desky na sešity – kupte různé barvy a rozdělte je podle předmětů. Pro dítě to bude mnohem přehlednější. 

Krabička na svačinu a lahev na pití – u krabičky dbejte na to, aby měla oddělené přihrádky a dobře těsnila. U lahve na pití dejte přednost nerezu nebo takzvané zdravé lahvi (nezapáchá a je vyrobena z eko materiálu). 

Přezůvky a sáček na tělocvik – na přezůvkách pro potomka rozhodně nešetřete, myslete na to, že noha potřebuje kvalitní obuv. Navíc v ní bude malý školák několik hodin. Nejlepší jsou přezůvky s plnou patou i špičkou.