Čtečka knih neboli vaše elektronická knihovna

Je pravdou, že podstata čtení a vliv četby nejen na vývoj lidské populace bývá stále probíráno, statisticky i vědecky zkoumáno. Diskutabilní věčné téma. Zatímco v jednom článku se dočteme, jak klesá zájem o knihy a čtení, v jiném článku naopak se dozvídáme, že čím dál více lidí čte a vzdělává se prostřednictvím četby. Podstatné je, že se vše vyvýjí a přináší v rámci současné doby něco nového, zajímavého, lákavého, poutavého…apod.

ebook
 
Čtečka knih je jednou z nich. Čím dál více stoupá na oblibě v rámci pořízení. Proč? Z jakého důvodu si čím dál více lidí koupí raději čtečku než novou knihu?
 
V čem spočívá kouzlo zařízení
 
Pozitivní je, že se jedná skutečně o zařízení určené ke čtení, tudíž nelze jako v případě tabletu či počítače internetového připojení, vyřizování e-mailové pošty apod. Jedná se o vítaný benefit nejen pro knihomoly. Význačným atributem je, že při čtení si nekazíte oči jako v případě času stráveného u počítače či na tabletu.
 
Čtečka knih pracuje na bázi displeje, tzv. elektronického papíru. Laicky řečeno, jestliže budete číst venku na slunci či na jakémkoli velmi osvětleném místě, text je dobře viditelný, stejně jako v případě knihy v papírové podobě.

kniha
 
Výhody aneb proč se rozhodnout pro koupi
 
·         výdrž baterie – na jedno nabití obvyklá výdrž až měsíc,
·         neustále stoupá větší výběr a nabídka knih v elektronické podobě,
·         není třeba návštěvy knihovny, čekání, kdy bude daná knížka volná k zapůjčení,
·         eliminace rizika, že daná kniha bude na pultech vyprodaná,
·         lehkost zařízení, je mnohem lehčí než klasická kniha,
·         velká kapacita zařízení – mnoho knih na jednom místě,
·         ekologický přístup vůči přírodě a zejména stromům,
·         volba velikosti písma, což u klasické knihy v papírovém provedení je nereálné,
·         úspora v rámci financí, knihy v elektronické podobě jsou levnější variantou.
 
technologie

Závěrem

Na trhu jsou k dostání i elektronické čtečky s alternativou připojení na internet, uzpůsobeny pro čtení magazínů a novin v elektronické podobě apod. Ale taková zařízení už jsou vzdálenější od klasické čtečky zaměřené zásadně na čtení knih. 

Posted in Nezařazené