Důležití pomocníci

Pod názvem bazénová chemie se ukrývá velké množství produktů, které Vám usnadní péči o Vaše koupací zařízení a pomohou Vám v něm udržet dokonale čistou průzračnou vodu, abyste si mohli bez starostí užívat vodních radovánek. Hned při pořízení bazénu, ať už vnitřního či venkovního, ať už zapuštěného do země nebo jen nafukovacího, se musíte rozhodnout, který druh bazénové chemie budete používat. Většina majitelů koupacích zařízení se rozhodne pro klasiku, tedy pro chlor, který je lety prověřeným a spolehlivým pomocníkem při dezinfekci vody. Ovšem v dnešní moderní době už můžete zvolit i variantu, která je citlivější pro pokožku plavců, tedy kyslíkové přípravky. Ovšem majitelům vířivek doporučujeme zvolit bromové přípravky, které jsou přímo určené pro ošetření teplejší vody.

bazén uvnitř

Ovšem ať už se rozhodnete, pro kteroukoliv variantu, nezapomínejte, že při údržbě bazénové vody nejde pouze o její dezinfekci. Samozřejmě, je důležité vodě dodávat dostatek dezinfekčního prostředku, ať už za pomocí chloru, kyslíku či bromu, ale také jsou důležité další faktory, jako je například PH vody, které je nutné udržovat ve správné výšce, odstraňování řas, pokud se náhodou nějaké objeví, pak také odstraňování mechanických nečistot, které se dostanou do vody v průběhu koupání na tělech plavců nebo vlivem počasí a pak také následná péče v době, kdy bazén nevyužíváte či v období zimy.

bazén venku

Na každý možný nastalý problém se najde řešení v sortimentu bazénové chemie či příslušenství. Pro srovnání PH zde najdete přípravky PH plus nebo PH minus, na řasy použijete algicid, k vyvločkování nečistot vločkovač, k rychlému zvýšení nedostatku chloru zase chlor šok, ke správné funkci filtrace si stačí pořídit kvalitní filtrační písek a k zazimování zazimovač. Prostě a jednoduše, všechno jde vyřešit, pokud jste vybavení všemi důležitými pomocníky.