Fakta o blogu

Dříve bylo ve velké oblibě vedení blogů. Každý i neprofesionál si vedl svůj blog o svém životě, zájmech či oblíbeném zpěvákovi. Co je to vlastně takový blog? Blog můžete začít úplně od začátku bez jakýkoliv zkušeností. Stačí k tomu mít nějaký ten počítač a dobrou fantazii. Můžete psát úplně o všem, o svých zážitcích z dovolené, o svém oblíbeném seriálu. Cokoliv vás jen napadne.

Mít ale úspěšný blog není jen tak jednoduché, je za tím velké úsilí a spousta stráveného času. Existuje dnes spousta známých českých blogerů, kteří mají velkou základnu fanoušků. Většina z nich však také přešla na jiné způsoby komunikace, například přes sociální sítě či youtube videa.

Blog

Takový blog může být velmi jednoduché si založit, díky různých webovým doménám pro vytvoření blogu. Výhodou těchto stránek je jistě možnost využití různých šablon vzhledu stránek. Sestavení takové stránky vám poté nezabere mnoho času. Nevýhodou může být však to, že nemusíte mít blog moc originální a odlišný od ostatních.

Blogování

Blog si jistě můžete také vytvořit od základu sami pomocí html webu. Může to být trochu náročnější, ale i dnes existuje spousta šablon pro vytvoření internetového webu.

Dnešním trendem není vést samostatně blog, ale bývá spíše součástí webů jednotlivých obchodů, podnikatelů. Například pokud byste měli zájem o jógové studio, jejich blog nalezne přímo pod kolonkou na jejich webové stránce, ne však odděleně. Blog možná ztrácí trochu na původním významu, ale je stále čtenou formou, kde se může dozvědět spoustu zajímavých informací ohledně témat, která vás osobně zajímají.

Pokud se zajímáte například o zdravou stravu, hubnutí a cvičení, dnes na internetu najdete spoustu užitečných rad. Internet je dnes plný inspirace na zdravé, ale i chutné recepty. Jeden z těchto blogů je například blog goodly.cz, kde naleznete nejen zdravé recepty, ale i mýty o hubnutí a rady o zdraví.