Hodí se umělé květiny na věnce?

S nějakým typem věnce se v průběhu života setká každý z nás. Používají se jako dekorace domu, zvláště na podzim a v zimě, dávají se na hroby jako připomínka našich blízkých a mnohdy bývají součástí slavnostního kroje.

Avšak ať už je účel jakýkoliv, je jasné, že chceme, aby vypadal co nejlépe. A to tedy znamená, že by měl být ozdobený. Tím nejčastějším, co se k tomu používá, jsou květiny. Je to pochopitelné, koneckonců se jedná o přírodní výrobek, je jasné, že doplnění dalšími přírodninami nemůže uškodit.

věnec z umělých květin

Otázkou ovšem je, jaký typy květin použít. Nejčastěji se dělí na ty pravé a umělé, vyrobené z plastu. Lidé se pak přou o to, který z nich je lepší. A pravdou je, že oba typy mají své výhody i nevýhody. Který bychom tedy měli vybrat? Zvláště pokud jej chceme dát například na hrob svým blízkým?

V první řadě je potřeba si říci, že dnes již umělé květiny na věnce https://www.lepaso.cz/Umele-kvetiny-c16_165_2.htm vypadají prakticky k nerozeznání od těch živých, hlavně při povrchním pohledu. Pokud se však podíváme podrobněji, pak si všimneme zvláštní struktury listů i květů, kterou rostliny nemají.

věnec z přírodních materiálů

Na druhou stranu je potřeba přiznat, že vydrží mnohem déle. Vzhledem k tomu, že v průběhu doby ani neuschnou, ani neodpadnou, mohou hrob zdobit dlouhou dobu, aniž by dělaly ostudu. Zde je ovšem potřeba poznamenat, že by v tom případě měl být umělý celý věnec, nejen květiny, které jej zdobí. V opačném případě se ona přírodní část rozpadne a nebude to vypadat pěkně.

Je však také potřeba přiznat, že přes veškerou snahu výrobců přiblížit se co nejvíce skutečnosti (a že v tomto hodně pokročili) vypadají živé rostliny stále ještě lépe. Jejich květy navíc mnohdy i krásně voní, což je další plus.

V neposlední řadě je potřeba si říci, zda je skutečně vhodné dávat umělou náhražku právě na věnec, kterým chceme uctít naše drahé zesnulé. Věřte, že po čase to nebude vypadat zrovna nejlépe.