Hudebními festivaly to nekončí

K létu neodmyslitelně patří koncerty a hudební několikadenní festivaly, na které z větší části můžete klidně vzít i své děti. Ale pokud zatoužíte v létě i po něčem jiném než jen po hudbě – nezoufejte. Festivaly nejsou jen ty hudební a vydat se v létě můžete hned na několik zajímavých míst a místních akcí, které se vám budou moc líbit. Hlavně, že je akce venku na čerstvém vzduchu. Skvělé je, že skoro všechny programy jsou připravovány tak, aby si je užili společně jak děti tak i dospělí. A to je naprosto skvělé. Rodinný výlet je stejně ten nejlepší – kam se tedy vydat?
hrad lichtenstein
·         Festivaly jídla: v létě se pořádá spousta akcí spojených s ochutnávkami dobrého jídla a pití. Vyražte ochutnat nejlepší guláše, řízky nebo zdravé a lehká jídla – stačí si vybrat. Většina takových akcí má i doprovodný program a během celého dne se tak rozhodně nebudete nudit ani minutu.
·         Divadlo venku: hned několik divadelních souborů, ať už těch menších nebo i větších pořádá v létě speciální akce a představení pod širým nebem. Nejlepší atmosféru takové divadlo dostane pod širým nebem někde u zámku nebo hradu, kde si můžete užít tu skutečnou atmosféru, jak má být. A ani na děti se nezapomíná. Pro ně jsou připravené pohádkové dopolední představení plné dobrodružství.
·         Na hrad nebo zámek: v létě by si nikdo neměl odpustit alespoň jednu návštěvu našeho hradu nebo zámku. Přispějete na naše kulturní památky a ještě se něco zajímavého dozvíte. Projděte se památkami a užijte si komentované prohlídky. Navíc na hradě se i příjemně zchladíte. Děti to také bude bavit. Většina hradů a zámků pořádá zejména o víkendech různé dětské akce, soutěže, hry, prohlídky sklepení nebo mučicích nástrojů, anebo rytířské a šermířské závody – a to je nezapomenutelný zážitek.
velký řetízák
Jarmarky a hody: vesnice během léta mívají hody a to je alespoň zábava. Děti se přes den zabaví na kolotočích a večer je připraven bohatý vesnický program pro dospělé. Trochu tradic nikomu neuškodí a navíc se ještě dobře najíte a napijete

Posted in Nezařazené