Jak na letní počasí?

Správný materiál jako klíč k úspěchu

Jestli jste se doteď nezajímali o materiál vašeho oblečení, zkuste to. Některé materiály jsou totiž na léto vhodnější než jiné. Pojďme se na letní favority podívat blíže.

Bavlna

Nestárnoucí a univerzální klasikou je bavlněné oblečení. Přírodní, prodyšný a pevný materiál, který se tká v letních i zimních gramážích. Dobře odvádí pot a snadno se pere. Ovšem pozor na umělé příměsi, které sice zvyšují pružnost materiálu, ale jejich prodyšnost s rovná plastovému pytlíku. Pár procent polyesteru je v pořádku, ale víc, než polovina u způsobí, že si budete připadat jak kuře na grilu.

Hedvábí

Známe ho jako luxusní materiál, jemné a lehké. Pro letní šaty a sukně jako stvořené. Jen nedokáže absorbovat příliš mnoho vlhkosti. Pokud tedy máte tendenci hodně se potit, raději vybírejte jinde. Nebo sáhněte po kombinaci hedvábí a následujícího funkčního materiálu.

žena v šatech na louce

Merino

Merino vlnu si většina lidí spojuje především se zimní sezónou. Ale v letním šatníku může mít merino své místo, tedy jeho letní varianta. Nízká gramáž letního merino oblečení vám zajistí překvapivý tepelný komfort, nebude hřát a bude dokonale odvádět vlhkost. A v případě prudké změny počasí nebudete své volby litovat. A pokud se merino vlna skombinuje s vlákny hedvábí, vznikne materiál, který nebudete chtít svléknout.

Len

Letní klasika, nebo ne? Oblečení z lněného plátna si své místo ve vašem letním šatníku určitě zaslouží. Lehký a pevný materiál, ze kterého se dají ušít úžasné šaty, sukně, kalhoty i košile. Len lehce skryje vaše tělo do příjemného stínu. Jeho jedinou nevýhodou je že se snadno mačká a o lněné oblečení je tak potřeba pečovat trochu více než o jiné.

žena v bílých letních šatech

Bambus

Nový hit na scéně. Bambusové vlákno je hitem posledních letních sezón díky svým úžasným vlastnostem. Je hypoalergenní a dokáže odvést mnohem více vlhkosti než bavlna. Zároveň dokáže udržet tepelný komfort i při prudkých změnách teplot, podobně jako merino.

Tak co, už jste si vybrali svého letního favorita?