Jak zabavit dítě?

Zabavit dítě si přeje každý rodič alespoň jednou v životě, protože někdy chce něco doma udělat a nemůže, protože se musí starat o dítě, proto někdy rodiče zoufale hledají jakoukoliv radu u kohokoliv na to, jak zabavit dítě a umožnit tak sobě alespoň chvíli klidu, která je pro každou živou osobu na planetě potřebná. Nikdo nemůže vydržet být bez klidu a odpočinku dlouho, pak se to začne podepisovat a výjimkou nejsou ani rodiče. Není nic špatného na tom chtít dítě zabavit a hledat možnosti, jak to udělat. Každý to někdy hledal a chtěl udělat. Je to mnohem lepší, než se o dítě nestarat a nechat ho napospas osudu, to je asi mnohem horší než ho něčím zabavit.

trampolína

Pokud máte menší dítě, nezbývá vám nic jiného než si s ním hrát, protože se mu může něco stát a vy u toho nebudete a ani to nebudete vědět. Pokud to ne, tak je další možnost dítě uspat, ale dítě asi nemůže spát v kuse 24 hodin. Pokud ani to ne, tak dítě zkrátka dejte někomu na hlídání, třeba prarodičům, ti se o dítě postarají. Ale pozor, ti také nemají nekonečno síly, takže můžete trochu využít třeba i kamarádku, která bude té energie mít asi trochu víc.

trampolína

My se ale budeme bavit o situaci, kdy máte dítě větší a může být tak chvíli samo a nic se mu nestane. V tomto případě pusťte dítěti pohádky nebo nějaká vzdělávací videa, to zabere skoro vždy. Můžete mu také zadat jako úkol něco nakreslit nebo mu dát omalovánky, pokud ho to baví. Dítě si dokáže hrát samo s čímkoliv, jen mu musíte ukázat, že to jde a že je to zábavné. Pokud je dítě větší, nebo na něj toto nezabírá, musíte investovat do něčeho, co ho bude bavit. Například trampolína na zahradu. Kupte raději trampolínu s ochrannou sítí, ať je bezpečná a nezapomeňte dát kryt https://www.msd-kolin.cz/protiatomovy-kryt pružin na trampolínu GoodJump, jinak se trampolína stane nebezpečím. Na to si dávejte velký pozor, mohlo by se vašemu dítěti něco stát.