Jako modelka

Taky se zajímáte o módu? Pokud ano, tak jistě budete znát některé kvalitní známé módní značky. Já sama jsem si řekla, že bych chtěla být jednoho dne modelkou. Jenomže se mi to vůbec nepodařilo, což mě velmi zklamalo. A taky si vzpomínám na tu dobu, kdy mi bylo asi dvanáct anebo třináct let. Kupovala jsem si velmi často módní časopisy, které byly určené dospělým ženám, ale kupovala jsem si je, protože jsem opravdu toužila být modelka. A tak jsem si kupovala časopisy, kde jsem potom taky psala do různých redakcí, že toužím být modelka jako z předních stánek módních časopisů. Myslíte si, že jsme byla naivní? No, možná ano. Ale byla jsem malá holka, takže u té se nějaká naivita taky asi čeká. A světe div se, z jednoho časopisu se mi ozvali. Možná asi zázrak. Poslali mi kontakt, na jednu modelingové agentury.

Chtěl jsem i fotit do časopisů.

To tehdy bylo ještě před dvaceti lety, takže jsem byla přesvědčena, že je to kvalitní modelingová agentura, která mi pomůže s kariérou modelky. Maminka byla docela ráda. I když babička zase byla taková nevěřící, myslela jsi, že se zatím modelingem skrývá něco nekalého. No, znáte babičky. Za vším hledala násilí a negativa, navíc mě chtěla stále vykrmovat. Moje maminka se ale i tak rozhodla, že se mnou do modelingové agentury pojede. Takže já celá natěšená jsem si nechala zaplést copánky, abych druhý den měla krásné vlnité vlasy.

Být modelkou jsem chtěla být vždycky.

Protože vím, že tehdy to bylo moderní mít vlnité vlasy. Jenomže asi v deset hodin večer mě maminka vzbudila, že prý nikam nepojedeme, protože moje babička jí to úplně rozmluvila. Ani nevíte, jak jsem byla naštvaná. Být modelka a nosit módní oblečení mě vždycky lákalo. Takže kvůli babičce jsem třeba měla zkaženou celou kariéru. Nyní jsem prodavačka. A myslím si, že modelka a prodavačka je úplně odlišný obor. Je to velký skok, takže pokud i vy po něčem toužíte, tak se nenechte odradit, protože to nestojí za to. Protože třeba byste byli někde úplně jinde, než jste nyní.