Na výběru konferenčního stolku si dejte záležet – Jak postupovat a co zvážit?

Konferenční stolek by neměl chybět v žádném obývacím pokoji, a i když se může zdát, že jde jen o malý bytový doplněk, je hodně důležitý jeho výběr.

Na výběru konferenčního stolku si dejte záležet – Jak postupovat a co zvážit?

Výběr konferenčního stolku není žádná legrace, zvláště pokud nemáte ve svém obývacím pokoji příliš volného místa. I přesto je ale tento kousek nábytku velmi důležitým a jeho výběr tak nepodceňujte. Konferenční stolek slouží především k tomu, aby se nám komfortně odpočívalo na gauči, u televize, abychom si měli kam odkládat věci a podobně. Dnešní nabídka je široká, než si ale nějaký konkrétní stolek do obývacího pokoje vyberete, zvažte pečlivě všechny parametry.

pexels-photo-1543447

Pozor na časté chyby a vše řádně přeměřte

Při výběru nábytku obvykle býváme obezřetní a tak jej přeměřujeme, aby se nám do pokoje vešel, u konferenčního stolku ale na míry často zapomínáme. Konferenční stolky jsou totiž malé a tak je lehké nabýt dojmu, že nějaké měření není ani nutné. Což je chyba. Kolem stolku musí být vždy místo k tomu, aby se dalo pohodlně projít, abychom nemuseli o stolek zakopávat nebo jej obcházet. Je třeba si také uvědomit, že takový stolek je určen k tomu, aby nám byl po ruce, když odpočíváme v obývacím pokoji, takže jej vždy umisťujeme v blízkosti sedací soupravy nebo křesel. Co se týče samotné výšky konferenčního stolku, dbejte na to, aby byl stolek vždy v úrovni gauče nebo sedací soupravy, je to praktické.

Abyste nekazili dojem

Konferenční stolek může být třešničkou na dortu celého obývacího pokoje a také ho samozřejmě zdobí, nejde tedy jen o praktickou stránku. I když si ale vyberete sebehezčí stolek a pak na něj položíte všechny věci, které nevyužíváte a uděláte z něj spíše stůl na odložení nepotřebných věcí, bude to hodně kazit dojem. Na konferenčním stole by nemělo být příliš moc věcí, zpravidla se na něj umisťují jen drobnosti, jako jsou rozečtené knihy nebo časopisy, ovladač k televizi a potom také samozřejmě pití či jídlo, které konzumujeme u televize.

pexels-photo-6707628

Před samotným výběrem se pak nezapomeňte rozhlédnout po svém bytě a uvědomte si, v jakém stylu jej máte zařízený. Konferenční stolek by měl perfektně zapadnout do stylu, ve kterém máte byt vybavený, velmi oblíbené jsou například konferenční stolky z masivu, které se ale spíše, než do úplně moderních domácností hodí spíše do interiéru v rustikálním stylu. Masivní nábytek má ale obrovskou výhodu, že vám dlouho vydrží.

Pokud máte menší byt, volte pak i menší konferenční stolky a to nejlépe ve světlých odstínech. Pokoj to pomůže prosvětlit a oživit.