Nemít peníze je zlé

Zásadně by mělo platit, že si člověk musí nejprve vydělat a posléze teprve může za takto získané finanční prostředky také nakupovat to, co chce nebo potřebuje mít. Tak je to logické, a tak je to také správné. Teoreticky.

Jenže praxe se od této teorie nejednou značně odlišuje. Jistě, každý člověk by chtěl mít peníze a tyto utrácet, jenže nejednou zkrátka potřebuje utrácet, a to aniž by dostatek peněz k takovému počínání měl.

italské liry

A zkuste si přijít dejme tomu někam do obchodu a říci, že si vezmete to či ono zboží, ovšem nemáte peníze, a proto za něj nezaplatíte! Určitě tušíte, co bude následovat. Odmítnou vám to, co byste chtěli mít, vydat, a pokud byste si to přesto chtěli vzít, poštvou na vás ochranku a možná i policii. Protože by v takovém případě nešlo o obchodování, ale o krádež, jež se netoleruje.

Jenže co když něco opravdu potřebujete mít, a to navzdory tomu, že nemáte na zaplacení?

Pak je nezbytné vzít si půjčku. Protože s pomocí té se dá platit i v dobách, kdy se někomu ekonomicky nedaří, kdy má někdo finanční těžkosti. Prostě se zaplatí půjčenými penězi, a poté, co si člověk zase k penězům přijde, se taková půjčka zase splatí.

kreslená peněženka

Ovšem tak tomu může být jedině tehdy, když dotyčnému člověku v nesnázích někdo půjčí. A věřte mi, že se půjčky nerozdávají všem jako na běžícím pásu. U těch je třeba si je nejprve zasloužit. Tedy prokázat, že bude dlužník schopen vše i s úroky a poplatky zase vrátit. A takové dokazování bonity může být rovněž kamenem úrazu.

A když člověku nikde nepůjčí s tím, že je nedůvěryhodný, že schopnost splácet nedokáže prokázat? Pak se hodí americká hypotéka nebankovnihypoteky.net. U té se totiž prokazuje schopnost splácet velmi snadno, a proto ji lze získat, a to navíc i rychle a v nemalé výši. A právě díky té si tak přijdou k nezbytným penězům i ti, jimž by jinde půjčit odmítli.