Nylonový potah sedacího vaku

Nylon je velmi pevný – skvělou vlastností nylonu je pevnost vláken a na tomto faktu staví tento plast svůj úspěch v mnoha odvětvích výroby. Pořídíte-li si nylonový potah na sedací vak, bude to z hlediska houževnatosti a pevnosti to nejlepší řešení. Nylon překoná v tomto směru bavlnu i polyester, nevadí mu posouvání po zemi, snese i zvířecí drápky, dětské hopsání a povalování se osob s nadváhou.

dívka na sedacím vaku

Nylonová textilie může být hladká i hrubá – když si koupíte např. nylonové pouzdro na kytaru, bude určitě dostatečně pevné a nástroj ochrání například před poškrábáním v důsledku hrubšího zacházení, ale může se stát, že půjde o poměrně na dotek nepříjemný materiál. Nylonové potahy na sedací pytle se však vyrábí odlišným způsobem, zde je základním předpokladem, aby vás nylonová textilie „nekousala a neškrábala“, jak tomu bývalo například za socialismu u kousavých tesilových kalhot a krepsilonových punčocháčů. Nylonové potahy na sedací vaky skutečně nekoušou, jsou na dotek příjemně hladké, i když to samozřejmě zas není polyesterový „mikroplyš“.

modrý sedací vak

Nylon může být krásně barevný – nylonové potahy se vyrábí v pastelových barvách, některé jsou dokonce dvoubarevné, a díky tomu je to také nábytek, který vaši domácnost rozveselí. Krásné pastelové barvy do našeho života neodmyslitelně patří, i když se řada výrobců nábytku tváří, že bychom doma měli mít sedací soupravu šedou, hnědou nebo černou.

Můžete si sedací vak vzít ven – nylonové potahy bývají u některých vaků z vnitřní strany potažené gumovou vrstvou, která brání průniku tekutiny dovnitř. Toho lze využít jednak pro bezproblémové stolování, kdy nemusíte mít žádné obavy z případného rozlití nápojů, a pak i pro posezení venku na zahradě, například u bazénu, kde vakům nevadí stříkající voda. Můžete se v jejich blízkosti sprchovat solární sprchou a můžete po sobě i stříkat hadicí. Hadicí s vodou lze také pohodlně vaky udržovat v čistotě, samozřejmě s využitím vhodného čisticího prostředku.