Pořízení rondonu

Už jste někdy slyšeli pojem dámský a pánský rondon? A že nevíte, co to vlastně znamená? V tomto článku se na rondony posvítíme a vysvětlíme si o co se přesně jedná.

Určitě jste už někdy viděli nějaký kulinářský pořad, nějakou kuchařskou soutěž anebo jste se v restauraci potkali s kuchařem. Má na sobě uniformu většinou v bílé anebo i v méně případech v černé barvě. Někteří na něm mají vyšito své celé jméno nebo třeba vlajku české republiky, pokud ji v kuchařské profesi zastupují. A co je součástí takové kuchařské uniformy? Budeme tomu říkat správně tedy rondon a ten se skládá z košile, kalhot a kuchařské čepice.

kuchaři

K čemu jsou rondony dobré

Kuchařské rondony nosí jak páni, tak i ženy kuchařky. Chrání totiž svého majitele před nečistoty, před úrazy, a hlavně vypadá velmi reprezentativně. U žen jsou šité tak, aby byly projmuté v pase, a tak lahodili ženskému tělu.

Kde koupit rondon

Rondon můžete pasovat přímo v práci u svého zaměstnavatele. Ale také máte možnost si ho zakoupit ve specializovaných e-shopech. Můžete se setkat s pojmem jednořadý nebo dvouřadý. Pojmenování se váže k postavení knoflíků a jejich zapínání. Pokud se rozhodnete pro nákup v online e-shopech vybírejte opravdu pečlivě a taky si pročítejte obchodní podmínky. Před nákupem rondonu by Vás měl zajímat i materiál z kterého je vyroben. Měl by být totiž velmi kvalitní a prodyšný. I zde se můžete sekat z různým složením materiálu. Ať se jedná o rondony, které jsou ušité ze 100% bavlny, tak pak mohou být jiné, které kromě bavlny obsahují i elastan a polyester.

rondony

Vzhled rondonu

Jak už bylo na začátku řečeno nejčastější barva je bílá. Velmi do popředí se dostává černá barva, a to z jednoduchého důvodu, protože na ní není tolik vidět špína když se kuchař pocáká třeba omáčkou. Ale design rondonu nezůstává jen u těchto dvou barev a jsou odvážlivci, kteří na svém rondonu hýří barvami.