Přeskočte na jinou vlnu

Koupit si 200 programů satelitu je určitě řešení problému, ale na internetu budete mít stále trochu větší výběr a všechno to bude docela dostupnější. Přes aktivní snahu několika organizací se stále dají snadno stahovat filmy i seriály zadarmo z internetu, nebo se dá koukat přímo online. Seriály a filmy které u nás nedávají, se tak dostanou i k vám a vy si rozšíříte vlastní záběr.

přehrávání na počítači
Kde hledat

Když nevíte co, určitě stojí za to jít na česko-slovenskou filmovou databázi. Nic tam sice nestáhnete a na nic se přímo nepodíváte, ale můžete si tam přečíst spoustu užitečných informací. Vyhledáte si film, který by se vám mohl líbit a u něj se vám zobrazí:
– Hodnocení, které mu přidělili ostatní
– Stejně jako tam najdete krátký popis příběhu
– Informace o hercích, režisérovi, rok kdy byl film natočený a v jakém státě.
– Většinou se tam navíc zobrazuje trailer a někdy i víc, společně s fotkami, takže se můžete podívat, jestli se vám bude líbit.
– Pod tím vším se nachází komentáře těch, co film viděli a mají k němu co říct. Hodnotí se všechno od celkového zpracování, přes hudbu, po výkon jednotlivých herců, zpracování příběhu a tak dál.
– Další užitečnou vlastností stránky je vyhledávání podobných filmů, nebo pokud si rozkliknete herce, tak se vám zobrazí, v čem všem hrál.

film s různými obrázky
Kde sledovat

To už není tak jednoduché, stránek je mnoho a vybrat si už musíte sami podle vlastních preferencí. Pokud chcete jen stahovat, pak se sama nabízí česká stránka uloz.to, ale není na internetu osamělá a stahovat se dá z různých portálů.

ikona stahování
Úskalí a nástrahy

– Když něco vyhledáváte nepoužívejte celé věty, ale do vyhledavače piště heslovitě
– Filmy jsou často na internet ukládané pod anglickým, nebo originálním názvem, tak se nelekejte, že ten váš, tam nikdo nenahrál
– Před stahováním si zkontrolujte, jestli to je ve správném jazyce, většinou je tam napsáno něco jako: cztit, dabcz…
– Když stahujete koukejte na hodnocení ostatních a kvalitu videa
– Pokud nejste velicí fajnšmekři, opravdu si nemusíte stahovat filmy o velikost 10 giga, vlastně stačí něco kolem jednoho
Nečekejte až něco poběží v televizi, podívejte se na to sami na internetu.

Posted in Nezařazené