První dovolená s dítětem

S příchodem dítěte do rodiny se většina věcí změní. Neznamená to však, že se všeho musíte vzdávat. Určitě se však dítěti hodně budete přizpůsobovat. Příkladem může být třeba první dovolená.
Dopředu je vhodné zodpovědět si zásadní otázky:
–          kam chcete jet
–          na jak dlouhou dobu
–          co od dovolené očekáváte.
procházka álejí
Otázka místa dovolenéje velmi důležitá. S malými dětmi je cestování na větší vzdálenosti jistě obtížnější. Proto mnoho rodičů volí zpočátku tuzemské dovolené. Má to své výhody nejen díky vzdálenosti, ale také kvůli možným komplikacím. V případě, že vám dítě onemocní v Čechách, není problém vyhledat nejbližší pohotovostní službu, kde bude dítě prohlédnuto a bude doporučena léčba. V případě, nutnosti také není problém vrátit se domů. U zahraniční dovolené to již tak jednoduché není, v exotických destinacích, kde je krásné průzračné moře a nekonečné pláže, může být problém s kvalitní lékařskou službou případně s její dostupností. V případě, že byste se chtěli vrátit domů, jste odkázáni na zpáteční letenky, nebo několika hodinovou cestu autem.

Ať už cestujete po krásách naší vlasti, nebo se vydáte do zahraničí, jistě se oplatí dobré cestovní pojištění a to včetně pojištění storna.
Délka dovolenéje také oříšek. Když vyrážíte s malým dítětem, balíte s sebou téměř polovinu domácnosti. Zpravidla je tedy lepší vyjet minimálně na týden, aby se vám balení skutečně oplatilo. Ne každé dítě si může rychle zvyknout na nové prostředí, proto i z toho důvodu je lepší pobyt delšího charakteru.
dítě s mušlí
Očekávání mohou být právě tím, co nám dovolenou ve výsledku zkazí. Člověk rád plánuje a představuje si, co a jak bude. S malým dítětem však mnohdy nevíte, co bude ten den, natož za několik měsíců. Určitě je nutné brát ohledy na jeho potřeby, pohodlí a zdraví. V exotických destinacích je vhodné držet se spíše v místech, kde nepálí sluníčko, které není pro jemnou dětskou kůži zdravé. Určitě nelze počítat s tím, že strávíte celé dny na pláži u moře. Dítě po čase začne jednotvárnost nudit a může zlobit. Vhodné je tedy volit takovou dovolenou, kde můžete činnosti střídat, pro dítě bude dostatek atrakcí a možností vyžití nejen u vody.

Hlavním kritériem první společné dovolené by mělo být, že si ji všichni užijete bez stresu a přehnaných plánů. Je to přece něco úplně nového, než jste doposud zažili.