Schodiště – váš věrný přítel

Mezilidské vztahy jsou někdy opravdu povznášející a láskyplné, jindy jsou nesmírně kruté a tato planeta nám zobrazuje pestrou plejádu lidských vzorů, způsobů myšlení a chování. Mnohdy je velmi obtížné tu někomu skutečně důvěřovat, každému se nemůžete svěřit s vašimi niternými pocity a problémy, a tak se stává, že se s důvěrou obracíme třeba na zvířata nebo na neživé předměty. Pokud to nepřeháníme, mohou nám posloužit jako skuteční pomocníci a především jsou nám neustále věrní, jestliže se je nerozhodneme opustit my sami.

Jedním z těch pomocníků, opravdu věrných, jsou schodiště. Může vám to připadat příliš naivní, ale uvědomte si, čím nám jsou nápomocné, a jak důležitou roli v našem životě hrají.

muž na schodech do nebes

Udržují nás v perfektní kondici – být fit by chtěl každý, ale ne všichni pro to něco udělají. Přitom je to mnohdy docela jednoduché a nemusíte ani platit za posilovnu. Perfektní pro zlepšení kondice je kromě plavání a jízdy na kole právě chození po schodech. Podporuje v činnosti srdce a krevní oběh, nervovou soustavu, zlepšuje trávení i náladu. Kdo chodí po schodech, bývá obvykle ve větší kondici než ten, kdo se vozí výtahem a chodí po rovině.

Posilují významně dolní končetiny – kdo má silné a svalnaté nohy, ten (nebo ta) mnohem lépe směřuje svůj život k vytýčeným cílům. Pevné dolní končetiny jsou základ, můžeme se o ně opřít v jakémkoli terénu, udržují naši stabilitu při chůzi ve městě i v přírodě a koneckonců jsou jediným dopravním prostředkem, na který se můžeme opravdu spolehnout.

točité schody

Jsou ozdobou domu – některé výrobky tohoto typu jsou skutečným unikátem, mistrovským dílem a stávají se opravdovou ozdobou interiéru. Tím příznivě působí na psychiku, vnímáme je jako přirozenou součást našeho příbytku, bez níž by byl strohý a nudný. Kupříkladu točité schody vás zaujmou na první pohled a díky nim možná i přehlédnete další, byť třeba luxusní bytové doplňky.