Stoupejte k digitálním výšinám

Zbožňujete fotografování tak jako my? Tak se nenechejte rušit a čtěte dál. Říkáte si, že si neustále odpíráte radosti, šetříte a vesměs netušíte k čemu to všechno? Možná nadešel čas, abyste si došli pro peníze do banky a využili je na něco, co obohatí nejen váš domov, ale i život a koníčky. Řeč je o digitálním zrcadlovém fotoaparátu.
fotoaparát digitální

Je moc drahý

Jestli vás koupě fotoaparátu již mnohokrát odradila kvůli vysoké ceně, věřte, že nejste sami. Tímto problémem trpí zhruba polovina dotázaných lidí, co si zrcadlovku pořizovali či pořizují. Pokud o sobě víte, že jste spíše fotograf amatér a nehledáte tak objektivy za desetitisíce korun, porozhlédněte se po bazarech. Vyzkoušejte jak bazary kamenné, tak internetové. S případným vytipovaným a nejlépe od přítele ověřeným prodejcem se sejděte, diskutujte a následně vám on sám může pár rad a tipů, kterých docílil po letech zkušeností, doporučit.
Na druhou stranu, od čeho by byly peníze, když se jim nejlépe žije v oběhu?
fotograf a fotoaparát

Vyzkoušejte různé styly, avšak s odstupem

Jaký fotograf nevyzkoušel všechny styly, jako kdyby nebyl. Není od věci dostat do ruky makro, focení krajiny, portrétů či sportovců je skvělá zkušenost. Díváte-li se do budoucna a uvažujete nad tím, že ve fotografování nezabřednete jen jako u hobby, pečlivě si promyslete, jakému tématu budete věnovat pozornost. Bude to architektura, příroda, či lidé? Koupě ateliéru, potřebných příslušenství, dražších objektivů či to bez ateliéru zvládnete? Focení svateb, sportu nebo architektury? Je skvělé udělat si jasno a zaměřit se na jeden cíl. Když něco dělat, tak pořádně!
V případě, že stále pociťujete nejistotu, obraťte se na kurzy či workshopy, kde vám i základní problematiku vysvětlí a používání fotoaparátu si následně osvojíte. Mějte na paměti, že nikdy nemusíte skončit u své vysněné profese fotografa. Brát fotografování jako koníček je i přesto zábavné.

Posted in Nezařazené