Tablety do bazénu 3 v 1 vám usnadní práci

Aplikací tablet 3 v 1 ušetříte čas a s úpravou vody v bazénu budete mít do značné míry jednodušší práci. Obsahují totiž ty nejdůležitější látky, které zajistí, aby byla voda křišťálově čistá a připravena pro koupání a relaxaci. Tři nejdůležitější složky tvoří chlorová desinfekce, přípravek proti řasám a prostředek, který zajistí jejich sloučení do větších celků, aby je bylo možno efektivně odfiltrovat. Na trhu se objevují i tablety 5 v 1, jejichž součástí je i stabilizátor potřebné tvrdosti a dávkování chlóru a regulátor pH. Přípravky jsou vhodné jak pro venkovní a vnitřní bazény, tak i pro vířivky.

tableety

Tři účinné látky v jedné tabletě

Chlornan sodný – desinfekce vody v bazénu chlorováním se provádí již desítky let. Je osvědčenou metodou i v případě pitné vody, podmínkou je pouze dodržení optimální koncentrace a doporučeného dávkování. Aby mohla desinfekce působit, je třeba nejprve změřit a vyrovnat hodnotu pH do rozmezí udávaného výrobcem bazénové chemie, nejčastěji od 6,4 do 7,2. Chlór se v tabletách do bazénu 3 v 1 dávkuje speciálním plovákem, nikdy se nesmí vhazovat tablety přímo do vody, mohlo by dojít k poškození plastového skeletu a k jeho vybělení.

Algicidní přípravek – i přes nasazení chlorových tablet se mohou ve vodě objevit vůči běžné chemii rezistentní vodní řasy. Ty se snadno zahubí tzv. algicidem, který pak také působí jako prevence proti jejich dalšímu výskytu a nežádoucímu množení.

plavecký bazén

Vločkovač – v bazénu kolují nečistoty, které se zachytí v pískové nebo kartušové filtraci, ale některé částečky mohou být tak drobné, že vytvoří barevný či mléčný zákal a ve filtrační patroně se neudrží. Na pomoc pak přichází vločkovače, ty na molekulární úrovni sloučí mikročástice do rozměrnějších vloček, aby následně uvízly ve filtraci, nebo klesly ke dnu. Odtud se odsají vysavačem, většinou přímo do kanalizace.