Trochu zbohatnout se dá i šetřením

Závidíte sousedovi, že jen letos byl dvakrát na dovolené v Egyptě, zatímco v jste museli celé své volno kvůli nedostatku financí trávit v lepším případě na nejbližší přehradě, v tom horším dokonce doma? Příští rok můžete do ciziny taky, a to dokonce i s celou rodinkou. Ne, nemusíte kvůli tomu měnit práci nebo začít vykrádat banky, bohatě postačí, když změníte své nahlížení na peníze, které si vyděláte. Nemusíte přeci rozházet každý měsíc všechno do poslední koruny. Daleko efektivnější bude, když začnete alespoň trochu šetřit. Dokonce kvůli tomu nemusíte začít živořit. Jen prostě omezíte nebo zcela eliminujete výdaje, které nejsou nezbytné a bez kterých se obejdete. Tímto způsobem si můžete během roku přijít k hodně zajímavé sumičce, jen si nemyslete.

Ušetřené mince

Samozřejmě, že ne každý může ušetřit na dovolenou. Někdo prostě domů nosí takové příjmy, které sotva stačí na přežití. Ovšem pokud mezi takové jedince nepatříte a výplatu máte jakž takž slušnou, určitě si nějakou tu korunku k dobru uspořit můžete. Důležité je rozdělit svůj výdělek na dvě sumy. Jednu dáte na věci, které je nezbytné zaplatit, tedy inkaso, nájem nebo třeba splátky za dům. Druhá suma je zbytek, který slouží obvykle k nákupu jídla, oblečení a dalších drobnějších výdajů typu cestovní náklady do práce. A hlavně na té poslední položce můžete citelně ušetřit.
Pokladnička prasátko

V případě, že jezdíte do práce autem nebo MHD, můžete přesedlat na kolo. Ano, zní to trochu brutálně, zvláště, pokud nejste na sportování příliš zvyklí, ale chce to jen trochu se otrkat a pak už to půjde. Ono, jezdit do práce i z práce pouze pomocí vlastní fyzických sil je totiž dvojnásobnou úsporou. Jednak nebudete muset dávat peníze za lístek v MHD, případně platit zbytečně benzín v autě, jednak tím zlepšíte svou fyzickou kondici a zároveň s ní i své zdraví, což bude znamenat nutnost brát v budoucnu méně léků a tím se vyhnout i případný doplatků. Taková drobnost vám asi na dovolenou nevydělá, ale může k ní výrazně přispět.