Udělejte radost seniorům promítacím večerem

Máte doma projektor nebo o jeho pořízení uvažujete? Je to dobrá volba pro každého, kdo si chce svůj život obohatit promítáním nejen filmové produkce klasické, ale i vlastní. K projektoru budete potřebovat projekční plátno a samozřejmě vhodný prostor, kam plátno umístit. V některých firmách mají projektory zabudované např. u stropu, a plátno spouští podobně, jako roletu v okně, a tímto způsobem například provádí prezentace či školení pro své zaměstnance, a chcete-li mít něco podobného doma, není to technicky neřešitelné.

stahování videa z YouTube

Promítání na plátno přináší mnoho výhod, zejména vás doslova vhodí do prostředí, které se tu zobrazuje, je to podobné, jako kdybyste si pouštěli film na mobilním telefonu, jehož rozměry jsou tak omezené, že vnímáte vše kolem vás, a nejste do děje tolik vtaženi, zatímco ten samý snímek, zhlédnutý v kině, na vás zapůsobí úplně jinak.

zámek Kačina

V tomto duchu byste mohli udělat radost i vašim rodičům či prarodičům, kterým promítnete jejich oblíbené filmové tituly. Mohou to být filmové komedie, dokumentární filmy, ale také stažená videa z Youtube pomocí YouTube video downloaderu Stahuj videa, např. na téma některých přírodních krás. Mnoho lidí pokročilého věku rozveselí pohled na místa, která důvěrně znají z osobní zkušenosti, např. z videa, nasnímaného někým, kdo právě stojí na vrcholu Sněžky a pozoruje pod sebou sluncem ozářenou Luční boudu.

YouTube je dobrý zdroj některých zajímavých videí na téma přírodních krás nebo památkových objektů, mohla by vás zajímat i videa natáčená z dronu z výšky, která přiblíží, jak to vypadá nad hradem Kokořín, nad zámkem Červená Lhota nebo nad úchvatnou zámeckou zahradou v Českém Krumlově. Takovéto promítací večery byste mohli provádět častěji, rozveselí to nejen vaše blízké, ale i vás samotné, a třeba vás to všechny inspiruje i ke společně trávené dovolené.