Udělejte radost seniorům promítacím večerem


Máte doma projektor nebo o jeho pořízení uvažujete? Je to dobrá volba pro každého, kdo si chce svůj život obohatit promítáním nejen filmové produkce klasické, ale i vlastní. K projektoru budete potřebovat projekční plátno a samozřejmě vhodný prostor, kam plátno umístit. V některých firmách mají projektory zabudované např. u stropu, a plátno spouští podobně, jako roletu v okně, a tímto způsobem například provádí prezentace či školení pro své zaměstnance, a chcete-li mít něco podobného doma, není to technicky neřešitelné.

stahování videa z YouTube

Promítání na plátno přináší mnoho výhod, zejména vás doslova vhodí do prostředí, které se tu zobrazuje, je to podobné, jako kdybyste si pouštěli film http://filmadoba.eu/ na mobilním telefonu, jehož rozměry jsou tak omezené, že vnímáte vše kolem vás, a nejste do děje tolik vtaženi, zatímco ten samý snímek, zhlédnutý v kině, na vás zapůsobí úplně jinak.

zámek Kačina

V tomto duchu byste mohli udělat radost i vašim rodičům či prarodičům, kterým promítnete jejich oblíbené filmové tituly. Mohou to být filmové komedie, dokumentární filmy, ale také stažená videa z Youtube pomocí YouTube video downloaderu Stahuj videa, např. na téma některých přírodních krás. Mnoho lidí pokročilého věku rozveselí pohled na místa, která důvěrně znají z osobní zkušenosti, např. z videa, nasnímaného někým, kdo právě stojí na vrcholu Sněžky a pozoruje pod sebou sluncem ozářenou Luční boudu.

YouTube je dobrý zdroj některých zajímavých videí na téma přírodních krás nebo památkových objektů, mohla by vás zajímat i videa natáčená z dronu z výšky, která přiblíží, jak to vypadá nad hradem Kokořín, nad zámkem Červená Lhota nebo nad úchvatnou zámeckou zahradou v Českém Krumlově. Takovéto promítací večery byste mohli provádět častěji, rozveselí to nejen vaše blízké, ale i vás samotné, a třeba vás to všechny inspiruje i ke společně trávené dovolené.