Vytápění rodinného domu


Zateplení

Rodinné domy nejsou ve většině případů napojeny na teplárnu či jiný centrální zdroj energie, a proto si v takovém případě musíme v takovém případě zajistit vytápění nemovitosti sami. Ještě předtím se však můžeme zaměřit na to, jak můžeme ušetřit ať už máme jakýkoliv zdroj tepla. Můžeme toho dosáhnut dobrou izolací, protože přeci jen ta se postará o udržení tepla v nemovitosti, takže nebude zbytečně unikat ven. Tím se samozřejmě sníží ztráty.

bílý polystyren

Jako první můžeme začít u fasády, na kterou je zapotřebí přilepit dostatečně silný polystyren. Polystyren je u tohoto účelu nejpoužívanější, protože vzhledem ke své ceně dosahuje dobrých výsledků. Dále se můžeme přesunut k oknům. Ta mají v dnešní době více skel a typickým materiálem pro rámy je plast. Do dveří se dá pořídit těsnění. Zapomínat bychom neměli ani na střechu, protože teplo se tlačí směrem vzhůru. Zde nám poslouží speciální pěna.

Tepelné čerpadlo

Způsobů, jak zajistit slušnou teplotu v nemovitosti je více. Začít můžeme z tuhých paliv, přičemž k nim se vrátila řada lidí, protože si spočítali, že vzhledem ke zdražujícím cenám energií jsou náklady nižší. My se dnes zaměříme ale na poměrně specifické zařízení a tím je tepelné čerpadlo. To kromě topení zajistí navíc ohřev vody, což je pro nás rozhodně výhodné, protože takto zvládneme dvě věci najednou.

vytápění nemovitosti

Pracuje na principu odebírání tepla, a to buď ze vzduchu či země, přičemž tohle teplo s pomocí kompresoru převádí na vyšší hladinu. Je totiž známo, že při kompresi se snižuje objem, ale za to roste tlak a pro nás důležité teplo. Samozřejmě kompresor se netočí jen tak, protože potřebuje elektřinu. Nemusíte se však bát, protože dnešní čerpadla mají vysokou efektivitu, takže nepotřebují nijak závratné množství elektřiny. Tepelná čerpal Brno Sunus mají široký sortiment, abyste v něm našli zařízení s vhodným výkonem pro Vaši nemovitost.