Zaměstnanci Amazonu

Anglické noviny Mirror (Zrcadlo) upozorňují na předvánoční shon a s tím spojené potíže některých firem. Zatím ponechme stranou můj názor a podívejme se, čímže nás to Mirror „krmí“.
Tisk se zabývá právě řidiči, a to zrovna zaměstnanci Amazonu. Jak jistě víte, Amazon je největší internetový obchod na celém světě, jehož příjmy se pohybují kolem sedmi miliard ročně. Je také nejstarší, založený v podstatě již v roce 1994 Jeffem Bezosem.
doručovatel balíku
O zaměstnancích Amazonu již toho bylo napsáno spousty, někteří novináři je nazývají novodobými otroky, stejně jako Mirror v uvedeném článku řidiče. Jsou potvrzené zvěsti ze skladů Amazonu, kde dělník nadře a nalítá, za směnu ujde prý i sedmnáct kilometrů a nesmí ustat v práci. Jinak následují postihy v podobě „černých puntíků“ a již za tři následuje vyhazov.
vysokozdvižný vozík
Řidiči Amazonu, jak tvrdí Mirror, prý musí doručit i dvě stě balíků, a prý za minimální mzdu. Měsíčně si přijde takový šofér na zhruba 640 liber. Přesčasy prý nějak moc propláceny nejsou. Mimochodem, když si spočítáte, kolik je jedna libra, nepřijde mi to jako almužna, nebo dokonce minimální mzda. Ovšem zase je pravdou, že neznám tamější ceny za potraviny a nájem, takže to nemohu zase tak moc srovnávat, například s Českem.
řadící páka
Mimochodem, můžete si to vyzkoušet, jak jsem nedávno psal, má Amazon poblíž Prahy velkosklad, a prý tam berou lidi stále. Toto jsem si ovšem neověřoval.    

Nějaká investigativní novinářka si to prý vyzkoušela, ale nikde jsem nenalezl článek, jak to dopadlo. Což je veliká škoda, článek by jistě byl velkým přínosem pro ostatní lidi. Nebo že by jí někdo nějak přemluvil, aby své zkušenosti nezveřejnila? O tom se můžeme pouze dohadovat, důkaz nemáme a mít nebudeme.  
Takže vidíme, že Vánoce jsou spojeny ne jen s radostmi, ale i tou druhou stranou. Věřme, že se situace vylepší.

Posted in Nezařazené