Zůstaňte v suchu

Věnujete se sportování v přírodě? V létě běh, turistika nebo cyklistika, v zimě lyžování a běžky? Pokud ano, tak jistě víte, že volba vhodného oblečení není o módě, ale mnohem více oceníte pohodlnost a praktičnost. U svrchního oblečení bychom se měli zajímat o odolnost proti větru, odolnost proti vodě, tzv. vodní sloupec, a taky o prodyšnost, a v neposlední řadě bychom se měli zajímat o celkovou váhu, protože plánujete-li celodenní tůru, tak těžká bunda se vám v batohu pěkně pronese.

Jste v přírodě a změní se počasí, začne pršet, sněžit, foukat silný vítr. A co teď? Správný turista je na tyto situace připraven a vždy má na sobě, případně v batohu vhodné oblečení. Prochladnutí při prudkém dešti, který v bouřkách přinést i ledové kroupy, je otázkou chvilky, a máte-li to do cíle ještě daleko, připraví vás zbytečně o mnoho sil.

bouřka

Pořídit si funkční oblečení, od spodního prádla, přes trička, kalhoty a to nejdůležitější, vesty nebo bundy, to je základem šťastných návratů z vašich výletů. Bundy jako svrchní oblečení, mají důležitou roli pro vaše pohodlí při nepřízni počasí. Nejlehčí, skladná větrovka, kterou byste nikdy neměli nechat doma, pokud vyrážíte i v parném létě na hory, protože v létě může přijít silná bouřka a jakoukoliv další vrstva oblečení vám přijde vhod.

lyžař

Běžné cyklobundy s reflexními prvky, které oceníte jak v terénu, tak ve městě. A co teprve silvini bundy do extrémních podmínek, s vysokým vodním sloupcem, takže i při silném dešti zůstanete v suchu a ani vítr se vám nedostane na kůži. Samozřejmě nejen bundy, ale i kalhoty jsou nedílnou součástí správného oblečení na sportování v přírodě. Nepodceňujte počasí a vaše oblečení, i když vyrážíte na nejbližší kopec, kde se nikdy nic nikomu nestalo. Určitě nechcete být tím prvním, který pak bude sloužit jako příklad nerozvážného chování.